For den som vurderer å bygge seg en ny datamaskin eller kjøpe en ferdig, kan vi tipse om at aprilutgaven av den eminente, månedlige blekka Sound On Sound inneholder informasjon om prosessorer fra Intel og AMD. 

Les mer hos Sound on Sound.

Vi må også nevne at Apple med sine ARM-baserte prosessorer - Apple Silicon - leverer kraftig til musikkproduksjon. Tidligere har Mac´er levert bra, men gjerne til en noe høyere pris en Windows-baserte maskiner. Dette synes å ha endret seg etter M1 serien ble lansert, og vil trolig videreføres fremover med nye generasjoner.

Apple kom nylig med en ny serie som kalles Mac Studio. Sound on Sound har en artikkel som du kan lese her.

Vi passer også på å nevne at Sound On Sound har sammenstilt en e-bok med det meste man kan trenge å vite om musikkproduksjon, som kan være grei å ta med hvis du først har registrert deg.

­